14. 01. 2015

Nowy harmonogram wywozu odpadów
dla wsi Burkatów na 2015 rok.

24. 12. 2014


 
06. 12. 2014


Kurs komputerowy
Informujemy, że 16 grudnia o godzinie
18 00 na świetlicy przy boisku
w Burkatowie rozpoczyna się bezpłatny kurs z obsługi komputera dla osób
o wieku 50+.
O kursie można dowiedzieć się więcej
na stronie http://www.wroclawecdl.efsart.eu/. Równocześnie informujemy, że jest możliwość zapisania się na kurs „CYFROWI = PRZEBOJOWI” który kierowany jest do osób w wieku 25-64 lat, więcej na stronie http://www.wroclawcyfrowi.efsart.eu/.  Chętnych zapraszamy  na spotkanie 16 grudnia. Informacji  również udziela pan Ryszard Dudkowski na świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. 16 00 – 20 00. Zapraszamy do poszerzania swoich umiejętności.
 

12. 05. 2014


Minister Bogdan Zdrojewski w Burkatowie
W sobotę na boisku sportowym odbyła się kolejna edycja turnieju „Sportowe weekendy na wsi”. Po kręglach i piłce siatkowej przyszedł czas na strzelanie
z wiatrówki, najlepszą drużyną okazała się ekipa z Witoszowa Dolnego, drugie miejsce zajęła Lutomia Górna, trzecie Bystrzyca Górna a czwarte jak to mówią najgorsze dla sportowców, zajęli gospodarze czyli drużyna z Burkatowa. Wyniki zmagań, jednak spadły na drugi plan, ze względu na wizytę  Ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego, który zaszczycił turniej swoją obecnością w towarzystwie pani poseł Teresy Świło oraz senatora Wiesława Kiljana. Pan minister oddał serię strzałów do tarczy wykazując się doskonałą celnością, której pozazdrościli niektórzy uczestnicy turnieju. Po zawodach goście zwiedzili nową salę przy boisku, która jest na ukończeniu, był czas na rozmowy
z mieszkańcami i pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do galerii.
 

31. 03. 2014


Burkatów II w kręgle
Turniejem Kręgli Amatorskich
zainaugurowano tegoroczny Turniej Sołectw „Sportowe weekendy na wsi”. Turniej odbył się 29 marca w Kręgielni Maria w Wałbrzychu. Udział wzięło 20 czteroosobowych reprezentacji Sołectw. Nasza drużyna reprezentująca sołectwo Burkatów zajęła drugie miejsce.
Więcej informacji na stronie
LZS Świdnica oraz zdjęcia.

 

09. 03. 2014


Z wizytą na budowie nowej sali
Odwiedziliśmy budowę nowej Sali przy boisku sportowym w naszej miejscowości. Z dnia na dzień widać postęp prac, które w znacznym stopniu udało się przyspieszyć jak twierdzą sami pracownicy, dzięki wyjątkowo pogodnej
i łagodnej zimie. W ramach inwestycji powstanie otwarta wiata drewniana o pow. 152 m2 oraz wielofunkcyjny budynek rekreacyjny
o pow. ok. 230 m2, składający się z sali, zaplecza kuchennego
i sanitarnego.
Więcej na temat sali można przeczytać na stronie Urzędu Gminy w Świdnicy http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/3008/1/.
Zobacz zdjęcia obiektu w budowie.

 

05. 03. 2014

 

 

20. 02. 2014


ZBIÓRKA ŚMIECI WIELKOGABARYTOWYCH
Od 1 marca, na terenie gminy Świdnica rusza kolejna zbiórka śmieci wielkogabarytowych, używanego sprzętu RTV/AGD, baterii i opakowań po aerozolach. W 2013 roku na terenie 33 sołectw zebrano ponad 14 ton odpadów wielkogabarytowych.
 Więcej - http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/3006/1/

 

30. 01. 2014


Kolęda 2014r.
W związku z licznymi zapytaniami naszych czytelników odnośnie planu wizyty duszpasterskiej w naszej miejscowości zamieszczamy harmonogram. Zobacz.


 

03. 01. 2014
HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH na 2014r.

kliknij aby powiększyć

 
24. 12. 2013 

08. 07. 2013


"Piękna Wieś Dolnośląska 2013"
Nasza wieś Burkatów została zgłoszona do konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska 2013".
Dnia 17.07.2013R. w godz.10.30-12.00 naszą wieś odwiedzi Komisja konkursu,
w związku z tym wydarzeniem Rada Sołecka wraz z Sołtysem zwraca się
z apelem do mieszkańców, aby zadbać o swoje posesje, czyli
posprzątać i uporządkować.
 

03. 07. 2013

Harmonogram wywozu śmieci z miejscowości Burkatów.


Kliknij na zdjęcie.

Worki na papier, szkło i plastik do pobrania
w sklepie "Przy remizie"

 
09. 06. 2013


Burza w Burkatowie!
Przed godziną 14 00 przez naszą miejscowość przeszła burza z gradem o wielkości rzadko spotykanej. Następna chmura przyniosła intensywne opady deszczu.
 Z najnowszych prognoz wynika, że deszcz nas szybko nie opuści.
Rzeki i strumyki osiągnęły już wysoki poziom, w związku z zapowiadanymi dalszymi opadami, jak się dowiedzieliśmy w godzinach wieczornych nastąpi zrzut wody z zapory w Lubachowie, prosimy o zachowanie ostrożności przy rzece Bystrzycy. Nasza straż wyjeżdżała do pompowania wody w miejscowości Bojanice. Zobacz zdjęcia gradu i stanu rzek oraz z akcji straży na stronie OSP Burkatów.

 

25. 04. 2013


Oglądaj Burkatów z Google Street View
W sierpniu ubiegłego roku na terenie naszej miejscowości można było zauważyć samochód z dziwnym masztem. To był pojazd, który na potrzeby  przedsiębiorstwa Google
robił zdjęcia panoramiczne naszej miejscowości. Dzięki dodatkowi do Map Google o nazwie Street View możemy teraz podziwiać Burkatów wirtualnie czyli przed komputerem. Technologia ta umożliwia oglądanie wielu ciekawych miejsc na całym świecie. Korzystanie z tej funkcji jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę  http://maps.google.pl/  wybrać miejscowość oraz miejsce, które nas interesuje a potem maksymalnie powiększyć, lub ludzika, który znajduje się nad suwakiem powiększenia „złapać” myszką i postawić w miejscu zainteresowania. Niebieskie podświetlenia na mapie pokazują miejsca nagrane. Możemy sami również przesyłać swoje zdjęcia, one również zostaną dodane, do tej aplikacji.
Życzymy miłego oglądania.
 

13. 04. 2013


ZMIANA DZIELNICOWEGO
W związku z awansem zawodowym dotychczasowego dzielnicowego
Mł. Asp. Dawida Wąsowskiego na terenie
naszej wsi zmienia się dzielnicowy.
Nowym dzielnicowym zostaje
Starszy Sierżant Krzysztof Huzar.
Więcej w zakładce
„Bezpieczeństwo: Poznaj swojego Dzielnicowego”

 

09. 04. 2013


Przerwa w dostawie energii elektrycznej.
Zakład energetyczny EnergiaPro  informuje, że w dniu 17.04.2013r.
na terenie Burkatowa będzie przerwa
w dostawie energii elektrycznej
w godzinach od 8 00 do 16 00. Zobacz na załączonym dokumencie, których posesji dotyczy wyłączenie. Dokument.

 

17. 03. 2013


W kręgle nie ma na nas mocnych!
Turniejem kręglarskim rozpoczęto
kolejną edycję serii zmagań sportowych pod nazwą „Sportowe Weekendy Na Wsi”. Burkatów kolejny raz wygrał rywalizację, reprezentowała nas drużyna w składzie:
Dratwa Bronisław, Dratwa Bartosz,,  Szymański Jarosław i  Mydłowski Edward. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, że na starcie stanęła rekordowa ilość drużyn, aż dziewiętnaście. Więcej na stronie LZS Świdnica http://swidnica.lzs.info.pl/ . Tu komplet wyników plik.
Jednym słowem
umiemy grać w kulki.
 

12. 03. 2013


 
29. 01. 2013


Zabawa karnawałowa dla dzieci
26-01-2013r. w remizie straży pożarnej odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Organizatorami zabawy była Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Sołecka, oraz Świetlica
Środowiskowa.  Tak jak w zeszłym roku dzieci ze świetlicy wraz z opiekunką Alicją Bekas przygotowały jasełka, które zobaczyli rodzice oraz mieszkańcy naszej miejscowości. Po przedstawieniu, dzieci przy rytmach muzyki bawiły się na balu przebierańców. Było wiele konkursów, nagrody i słodki poczęstunek dla każdego dziecka.  Zobacz zdjęcia.

 

24. 01. 2013


Strona drużyny piłkarskiej Gryf Burkatów
Od dłuższego czasu funkcjonuje strona naszej drużyny piłki nożnej
„GRYF BURKATÓW”. 
Redaguje ją działacz, a zarazem zawodnik tej wspaniałej drużyny Piotr Krzyśków. Aby można było szybciej odnaleźć i dowiedzieć się o działalności i sukcesach naszej ekipy (porażek nie dopuszczamy do myśli :) ) zapraszamy na adres podany poniżej lub do zakładek z prawej strony naszej witryny. Gryf Burkatów-Sekcja piłki nożnej.
 

01. 11. 2012


Wizyta Księdza Biskupa Ignaca Deca w remizie.
24 października Parafię pod wezwaniem „Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny”
w Bystrzycy Górnej wizytował Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Wizytacja rozpoczęła się Mszą Świętą
w kościele filialnym w Bystrzycy Dolnej o godz. 9 00. Następnym punktem programu była wizyta w remizie OSP Burkatów i spotkanie ze strażakami oraz mieszkańcami
 -więcej.
 

06. 09. 2012


Dożynki Gminne w Burkatowie.
„Dziel z innymi swój chleb” pod takim hasłem przebiegały tegoroczne Dożynki Gminy Świdnica, które rozpoczęły się
o godzinie 13 00 Mszą Świętą
i poświęceniem wieńców dożynkowych, przewodniczył jej dziekan dekanatu Świdnica-Zachód, ks. Edward Szajda.
Po Mszy barwny korowód z wieńcami prowadzony przez starostów dożynek Joannę Kurowską i Stanisława Łukaszewskiego przemaszerował pod scenę.
 Część artystyczną rozpoczęły wypuszczone gołębie Stanisława Danisiewicza naszego mieszkańca a zarazem jednego z najlepszych hodowców w Polsce tych ptaków. Na scenie dominowały zespoły folklorystyczne z naszej gminy, a gwiazdą wieczoru był cygański zespół „Roma”. Nie zabrakło innych atrakcji takich jak konkurs znany pod nazwą „Świdnicki łokieć”, przejazdy drezyną, a na loterii można było wygrać lot balonem, który wystartował podczas trwania dożynek. Tradycyjnie już przeprowadzony został konkurs na najpiękniejszy wieniec, który wygraliśmy. Konkurs na najładniejszy stragan wygrali nasi sąsiedzi, czyli Bystrzyca Dolna.
 W zawodach pod nazwą „Sportowe weekendy na wsi”, który też miał swój finał podczas dożynek, również udało się wygrać naszemu sołectwu. Możemy śmiało powiedzieć, że organizacja święta plonów nam się udała, choć przyszło się zmierzyć z największymi chyba jak do tej pory dożynek w naszej gminie. Rekordowa ilość wieńców 26, również rekord straganów sołeckich 22, niezliczone tłumy gości, przyszykowaliśmy około 800 miejsc parkingowych, to wszystko okazało się za mało, ale sprawna praca strażaków i policji nie pozwoliła na zakorkowanie ulic. W każdym zakątku naszej miejscowości, można było spotkać piękne dekoracje z kwiatów, słomy nawiązujące do dożynek, ale również humorystyczne. Mieszkańcy naszej małej miejscowości stanęli na wysokości zadania.
Dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w organizacje.

Zdjęcia dekoracja wsi.
Zdjęcia wieńce.
Zdjęcia msza.
Występy zespołów i stragany.

 

23. 08. 2012


Dożynki Gminne w Burkatowie!!!
 
Już drugiego września w Burkatowie odbędą się Dożynki Gminne, to wielkie wyróżnienie dla naszej małej, ale jakże prężnej wsi. Spodziewamy się kilku tysięcy gości w tym kilku zagranicznych delegacji. W związku
z tak ważnym wydarzeniem Rada Sołecka wraz z Sołtysem zwraca się
z apelem do mieszkańców, aby zadbać o swoje posesje, czyli posprzątać, uporządkować i przyozdobić w stylu dożynkowym. Tradycją na dożynkach jest, że gospodarze częstują zaproszonych gości ciastami, więc prosimy mieszkańców o upieczenie ciast. Ciasta można dostarczać do sołtysa Bronisława Dratwy i pani  Haliny Danisiewicz. Wszystkich chętnych, którzy będą mogli pomóc
 w jakikolwiek sposób prosimy o zgłaszanie się do sołtysa.
Sprawmy aby wszyscy odwiedzający nas, czuli się zadowoleni,
a wszyscy mieszkańcy niech poczują się gospodarzami tej pięknej uroczystości.
Program dożynek – zobacz.
 

27.07. 2012


Obchody 250 rocznicy
 „Bitwy pod Burkatowem”

Rozpoczęliśmy w czwartek wykładem w naszej remizie, połączonym
z pokazem multimedialnym. Wykład  poprowadził szef świdnickiego regimentu Alt Kreytzen Krzysztof Czarnecki, cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, godzinna prelekcja nie zadowoliła uczestników. Po wykładzie padło dużo konkretnych pytań. Oprócz wykładu można było zobaczyć eksponaty zebrane na polach walki oraz repliki broni.
 W piątek przyjmowaliśmy grupy rekonstrukcyjne, które przyjechały
do nas z Polski i Niemiec. Po rozbiciu namiotów na obozie, około północy żołnierze pojechali do Lutomi Dolnej, skąd pieszo udali się
w kierunku Lutomi Górnej, a następnie lasami do Bystrzycy Górnej 
i do obozu w Burkatowie, gdzie dotarli około siódmej rano.
W sobotę o godzinie 16.00 na boisku sportowym została odprawiona Msza Święta w intencji ofiar wojen.
O godz. 17.00 żołnierze zaprezentowali się w krótkiej inscenizacji
na boisku, można było poczuć się przez chwilę jak 250 lat temu,
zapach prochu, huk armat i muszkietów, stroje żołnierzy wszystko
to stworzyło niepowtarzalny klimat. Po inscenizacji bawiliśmy się
na festynie do białego rana.
Zapraszamy do galerii zdjęć i filmów:
  Wykład.

 Obóz i Msza Św.
  Bitwa i festyn.
 
Strona regimentu Alt Kreytzen.
 Filmy
 

12. 06. 2012


250 rocznica „Bitwy pod Burkatowem”
Dokładnie w sobotę 21 lipca 2012r.    mija 250 lat od Bitwy pod Burkatowem
i Lutomią.  Historia tej bitwy jest mało znana nawet przez mieszkańców,
aby przybliżyć to wydarzenie już
w czwartek 19 lipca o godzinie 19:00
w remizie odbędzie się wykład, który poprowadzi szef świdnickiego regimentu Alt Kreytzen
feldwebel Krzysztof Czarnecki.  Oprócz wykładu będzie można zobaczyć eksponaty znalezione na polu bitwy, które przeleżały w ziemi ćwierć wieku. Następnie w sobotę na boisku sportowym w Burkatowie o godzinie 16:00 odprawiona zostanie Msza Święta, około godziny 17:00 będzie można podziwiać grupy rekonstrukcyjne  w mundurach z okresu bitwy w krótkiej inscenizacji. Spodziewamy się przyjazdu grup z Niemiec i Polski.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
Zobacz plakat.
Tu znajdziesz opis bitwy.
Strona regimentu Alt Kreytzen.

 

06. 07. 2012


15 lat od tragicznej powodzi.
„W jedności siła”  tak brzmi napis na kamieniu, upamiętniającym tragiczną powódź, która nawiedziła naszą miejscowość w lipcu 1997r.
7 lipca po katastrofalnych opadach deszczu nasza miejscowość znacznie ucierpiała. Woda zabrała drogi, niebyło prądu, gazu, telefonów. Straty byłyby dużo większe (zwłaszcza po drugiej fali, która była z 19 na 20 lipca) gdyby nie mobilizacja naszych mieszkańców i kilku osób z sąsiednich miejscowości. Pomagali wszyscy kobiety, dzieci i osoby którym powódź bezpośrednio nie zagrażała. Spółdzielnia  oraz osoby prywatne udostępniły swój sprzęt
w postaci ciągników, wywrotek, koparek, ludzie przynosili worki. Przy tak wielkim nieszczęściu można było liczyć na bezinteresowną pomoc.
 W chwilach zwątpienia były słowa wsparcia i otuchy. Kamień na którym widnieje pamiątkowa tablica został wykopany z koryta rzeki podczas jego odbudowy, i choć znaleźli się chętni na kupno, jednak Rada Sołecka odrzuciła tą propozycję. Powstał pomysł aby właśnie tak duży kamień przypominał nam o sile żywiołu, ale również o sile jaka drzemie w ludziach gdy są ze sobą zjednoczeni. Zobacz zdjęcia z powodzi http://www.burkatow.com/powodz.htm.
Zdjęcia pamiątkowego  kamienia.

 

27. 05. 2012


Turniej wsi.
Tak jak w poprzednim roku Burkatów uczestniczy w turnieju pod nazwą „Sportowe weekendy na wsi”.
Mamy już za sobą trzy konkurencje. Pierwsze zmagania odbyły się na kręgielni w Świebodzicach, po dobrym starcie zajęliśmy pierwsze miejsce. Następna konkurencja piłka siatkowa – już tak dobrze nie było, zajęliśmy siódme miejsce, ale trzeba podkreślić bardzo dobre przygotowanie wszystkich zespołów.  Trzecia konkurencja to strzelanie z wiatrówki, która została rozegrana w Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Apetyty na dobry występ były wielkie tym bardziej, że w ubiegłym roku wygraliśmy. Z różnych przyczyn nasi najlepsi strzelcy jednak nie mogli pojechać. Więc do Witoszowa wybrała się  drużyna w rezerwowym składzie: Bronisław Dratwa, Edward Mydłowski, Adam Krzyśków, Marcin Kadela oraz Adam Bekas. Jednak w strzelaniu nie ma na nas mocnych, wygraliśmy konkurencję i po trzech etapach prowadzimy w ogólnej klasyfikacji. Do końca całego turnieju pozostały dwie rozgrywki: turniej rekreacyjny i strzelanie z łuku. Zapraszamy naszych mieszkańców do udziału w tych zawodach, chętnych prosimy o zgłaszanie się do sołtysa. Zdjęcia pożyczone ze strony LZS Świdnica oraz własne Zobacz.
 

01. 05. 2012


Wyścig kolarski „Szlakiem Grodów Piastowskich”
przez Burkatów.
6 maja przez naszą miejscowość dwukrotnie będzie przejeżdżał wyścig kolarski. W związku z tym mogą nastąpić utrudnienia w ruchu kołowym jak i pieszym. Zobacz pełny tekst ogłoszenia jak również mapkę przejazdu przez naszą miejscowość. 

20. 04. 2012


Rajd elmot ma 40 lat!!!
Wszystkich miłośników rajdów samochodowych informujemy, że w dniach 20-22.04.2012r.(Piątek-Niedziela), odbędzie się 40 Rajd Świdnicki Krause
więcej informacji na stronie: www.rajdkrause.pl


 

22. 01. 2012


Zabawa karnawałowa dla dzieci.
Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Świetlica Środowiskowa była organizatorem tegorocznego balu karnawałowego dla dzieci. Z każdym rokiem bogatszy program przyciąga wiele dzieci oraz rodziców. Szczególnie dla babć oraz dziadków dzieci ze Świetlicy Środowiskowej pod okiem opiekunki Alicji Bekas przygotowały „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Po inscenizacji była zabawa dla dzieci przy muzyce, wiele konkursów, milusińscy miały zajęcie do wieczora. Nie zabrakło również napoi, słodyczy oraz pączków. Zapraszamy do galerii.
 

06. 01. 2012


Zdjęcia z przelotu balonem!!!
W 2005r. na stronie zamieściliśmy zdjęcia naszej miejscowości dość nietypowe, bo z wysokości 30 metrów. Mogliśmy podziwiać piękno Burkatowa
z ujęć raczej niedostępnych dla zwykłego mieszkańca. Te zdjęcia można obejrzeć w galerii naszej strony.
Tym razem dla naszych czytelników mamy ujęcia nie tylko Burkatowa ale również Bystrzycy Górnej i innych miejscowości takich jak: Witoszów, Mokrzeszów, Wałbrzych, Książ, Świebodzice.
Autorem zdjęć jest Sylwia Rabczuk -Tomkiewicz, a zostały zrobione podczas przelotu balonem, dziękujemy i zapraszamy do oglądania zdjęć.

 

12. 12. 2011


Zaległy materiał z Dożynek Parafialnych i Gminnych!!!
21-08-2011r. na boisku w Burkatowie odbyły się Dożynki Parafialne. Głównym punktem uroczystości była Msza Święta, która zgromadziła wielu parafian. Po Mszy można było skosztować wielu swojskich wyrobów, które przygotowały gospodynie z całej parafii. To święto było swego rodzaju sprawdzianem przed dożynkami gminnymi, które odbyły się w  4 września w Krzyżowej.               
Zaprezentowaliśmy się tam jako wieś swoim stoiskiem, wieńcem oraz mocną grupą, która reprezentowała nas w turnieju sołectw.
Jako Sołectwo Burkatów wypadliśmy znakomicie i tak:
w konkursie na najciekawsze stoisko obszaru partnerstwa LGD Szlakiem Granitu zajęliśmy III miejsce, w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy zajęliśmy I miejsce, w konkursie wieniec publiczności zajęliśmy
II miejsce, w turnieju drużyn sołeckich zajęliśmy również II miejsce.       I to jeszcze nie koniec burkatowskiego akcentu. W turnieju rodzinnym rekreacyjno-sportowym zwyciężyła rodzina Koszyk z Burkatowa,       drugie miejsce zajęła rodzina Dratwa również z Burkatowa.
Zobacz zdjęcia z dożynek w Burkatowie oraz w Krzyżowej.
 

04. 08. 2011


Zaproszenie!!!
Sołtys i Rada Sołecka wsi Burkatów serdecznie zaprasza na Uroczystą Mszę Dożynkową
w dniu 21-08-2011r. o godzinie 11 00 na boisku sportowym w Burkatowie. Po mszy  swoje stragany wystawią Rady Sołeckie z Bystrzycy Dolnej, Bystrzycy Górnej, Lubachowa oraz Burkatowa. Zapraszamy na potrawy z grilla, piwo, ciasto, lody i inne lokalne smakołyki.


 

15. 06. 2011


Dzień Dziecka
4 czerwca na boisku sportowym
w Burkatowie dzieci obchodziły swoje święto.  Na nudę najmłodsi mieszkańcy Burkatowa i okolic nie mogły narzekać. Było wiele konkursów między innymi: bieg w workach, malowanie, bieg
z woreczkiem na głowie, mecz piłki nożnej. Poza konkursami były olbrzymie bańki mydlane, pokaz naszej straży pożarnej, strzelanie z karabinu skałkowego żołnierza w mundurze z XIX wieku. Nie zabrakło słodyczy, lodów, słodkich bułek, napojów i gorących kiełbasek dla dzieci
i opiekunów. Zabawę zorganizował a zarazem ufundował poczęstunek najmłodszym i rodzicom właściciel „Sklepu przy remizie” Pan Jacek Błaszczyk z okazji 10-lecia funkcjonowania swojego sklepu, 
a w organizacji pomogli przyjaciele. Zobacz zdjęcia
.
 

07. 06. 2011


 
31. 05. 2011


Ogłoszenie!!!
W sobotę 04-06-2011r.
w godz.15.00– 18 00 odbędzie się FESTYN z okazji DNIA DZIECKA,
na który zapraszamy małych mieszkańców Burkatowa i okolic
 (z opiekunami).


  W Programie
  · Rozgrywki sportowe na wesoło
  · Pokazy sprzętu strażackiego
  · XIX-wieczny żołnierz i strzelanie z muszkietu
  · Malowanie twarzy
  · Gigantyczne bańki mydlane
  · Rodzinne malowanie
  A także: frytki, lody, słodycze, napoje, kiełbaski z grilla.
Serdecznie zapraszamy i prosimy uzbroić się w doskonały
humor oraz chęci do szalonej zabawy.
ZAPRASZA – „Sklep Przy Remizie” wraz z przyjaciółmi !


03. 05. 2011


Nagły atak zimy!
Najstarsi mieszkańcy naszej miejscowości nie pamiętają, tak intensywnych opadów śniegu w miesiącu maju, który raczej kojarzy się z majówkami na  zielonej trawie przy potrawach sporządzonych na grillu. Śnieg zaczął padać około 8 30 i pada nieprzerwalnie do tej pory godz.16 00.  Wiele szkód na terenie naszej miejscowości wyrządziły połamane konary drzew obciążone ciężkim mokrym śniegiem. Jak nas zapewniają służby energetyczne – cały czas pracują ekipy naprawcze. Również nasi strażacy pracują na pełnych obrotach, W tej chwili (godz. 16 00) uzupełniają paliwa sprawdzają piły. Zapowiadają że, czeka ich praca przez całą noc.
W tej chwili przerwali prace z udrażnianiem drogi Złoty Las-Modliszów, która jest obecnie nieprzejezdna. Akcja została przerwana w związku
z bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia ratowników.
Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie rozwagi, szczególnie pod drzewami -galeria.

 

20. 02. 2011


Olimpijczyk z Burkatowa!!!
Starsi mieszkańcy Burkatowa zapewne już wiedzą, komu poświęcony będzie ten artykuł, natomiast młodsi powinni się dowiedzieć. Wiesław Tyborowski, jako reprezentant Polski na Paraolimpiadzie
w Toronto przegrał medal olimpijski
o zaledwie 2,5kg w podnoszeniu ciężarów /dla wiedzy postronnych – wyciskanie na ławeczce/. Ale od początku. -więcej.

 

20. 02. 2011


Wybory sołtysa!!!
20 stycznia o godzinie 17 00 w remizie OSP Burkatów odbyło się zebranie wiejskie. Najważniejszym punktem zebrania były wybory zarówno Sołtysa jak i Rady Sołeckiej. W zebraniu uczestniczyło 52 mieszkańców,
z zaproszonych gości przybyła pani  Wójt Gminy Świdnica
Teresa Mazurek.  Ponownie na stanowisko sołtysa został wybrany Bronisław Dratwa. Do rady sołeckiej weszli: Beata Dratwa- Przewodnicząca Rady Sołeckiej,
Beata Litwińska, Halina Danisiewicz, Ryszard Dutkowski, Jerzy Konarski, Leszek Bilski, Tadeusz Kadela, Tomasz Michalski, Bartłomiej Dratwa. Gratulujemy!!!
 

21. 01. 2011


Bal karnawałowy dla dzieci!!!
Rada Sołecka wraz Ochotniczą Strażą Pożarną wsi Burkatów dnia 15.01.2011r. zorganizowała karnawałowy bal kostiumowy dla dzieci, który odbył się
w remizie strażackiej. Dla najmłodszych uczestników zabawy  przygotowane były konkursy, gry, zabawy, słodycze, napoje, dobra muzyka i przepyszne pączki. Rodzice i dziadkowie mogli obserwować swoje pociechy przy kawie i herbacie. Dzieci jak już, co roku licznie przybyły i świetnie się bawiły. Organizatorzy chcieli podziękować Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej z Burkatowa za pomoc w organizacji i Piekarni „ Maria” z Dziećmorowic za upieczenie pysznych pączków.
Zapraszamy do galerii.
 

08. 01.2011


Sylwester 2010!!!
Ochotnicza Straż Pożarna w Burkatowie nie zawiodła i zorganizowała zabawę sylwestrową w remizie.
Goście dopisali, wielu z nich to staży bywalcy. Wszystkim uczestnikom jak i odwiedzającym naszą stronę życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Zapraszamy do galerii. Tak się bawili i witali Nowy Rok!!!
 

23. 12. 2010


Ukryte talenty!!!
Świdnicka pracownia malarsko-rysunkowa ze Studia Artystycznego "Katharsis" po raz drugi wzięła udział w konkursie organizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury pt. "Anioły - muśnięcie skrzydeł".
Z całej Polski wpłynęło do Wałbrzycha
1100 prac. Z radością informujemy,
że pierwsze miejsce w kategorii – dorośli – zajęła mieszkanka naszej miejscowości
Pani Cecylia Danisiewicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 Zobacz nagrodzoną pracę!
 

Archiwum aktualności  strona:   1 , 2